Montessori podcast # 4

16. 5. 2023

O kompetencích budoucnosti

Dorota Madziová je kariérní průvodkyně, lektorka v oblasti osobního rozvoje a komunikačních dovedností, zakladatelka Centra kompetencí. Zabývá se také interkulturními dovednostmi a zaměstnáváním žen. Spolupracuje se školami a učiteli na vzdělávání dětí pro 21. století. Poslechněte si, jaké kompetence budou děti potřebovat, až budou vstupovat na trh práce, jak funguje generace Z nebo generace sněhových vloček, jak mít nápad na svůj život a překonat skleněný strop.

Další články z blogu

Montessori podcast # 1

Montessori jiskření s Mirkou Vlčkovou - O odvaze být sama sebou. Poslechněte si osobní příběh Mirky Vlčkové, zakladatelky Montessori škol Andílek o dospívání a změnách, které ji do života přineslo Montessori.

číst více

Třídící tác

Třídění je způsob, který dětem umožňuje pochopit svět kolem nás. Pomocí Montessori třídicího podnosu se dítě učí uspořádávat a třídit předměty. Třídění také zlepšuje hmatové a zrakové vnímání, koordinaci, jemnou motoriku a soustředění.

číst více

Splétání

Montessori zaplétání je činnost každodenního života a úžasný příklad toho, jak lze na jedné pomůcce naučit a rozvíjet mnoho dovedností.

číst více