Montessori podcast # 10

13. 10. 2023

O životě v Africe

Lucie Tamášová: Děti v chudších čtvrtích Keni neslyšíte plakat. Pozor na humanitární záchvaty! Nic neslibujte! „Hej bělochu! Nemáš něco k jídlu?“ Montessori pomůcky do škol, didaktické hračky domů! Prožíváme epidemii bezhraničnosti.

James vystudoval vysokou školu díky platbám komunity v Pap onditi v Keni. Byl jediný a první z této vesnice, kdo měl toto privilegium a obrovskou důvěru komunity. Jak to své chudinské společnosti vrátil?

Poslechněte si příběh vzniku školy v Pap onditi v Keni. Prožijte moc vzdělání, důvěry a očekávání. Podívejte se na děti jinýma očima!

Nyní očima Lucie Tamášové.

Lucie Tamášová je žena, která pracuje přes dvacet let v Keni. S jejím přispěním vzniklo v Africe 12 škol. Má významný vliv na rozvoj montessori nejen v Čechách, a to i přesto, že není učitelka. Vlastní obchod montessorihracky.cz Má zkušenosti s multilingvalismem u dětí, sama mluví několika jazyky, má zkušenosti s bilingvní výchovou dětí. Je autorkou knihy Afrika očima dětí. Organizuje velmi úspěšnou konferenci Růst společně s mezinárodní účastí mluvčích.

 

 

 

 

Další články z blogu

ROZVOJ PSANÍ ČÁST PRVNÍ – ZAČÍNÁ UŽ VLASTNĚ OD NAROZENÍ

Všichni víme, že děti se učí psát v první třídě, ale rozvoj této náročné disciplíny přichází na řadu hned po jejich narození. Čím můžeme dětem pomoct?

číst více

Jak mluvit s dětmi o válce a o tom, co se aktuálně děje?

Každé dítě je jiné, jinak staré a jinak citlivé. Všechny ale chtějí vědět, co se kolem nich děje.

číst více

Montessori podcast # 3

Montessori jiskření s Eliškou Malíkovou - O zodpovědnosti za svůj život. Jak se ke svému životu staví čtrnáctiletá studentka Montessori adolescentního programu.

číst více