Montessori podcast # 10

13. 10. 2023

O životě v Africe

Lucie Tamášová: Děti v chudších čtvrtích Keni neslyšíte plakat. Pozor na humanitární záchvaty! Nic neslibujte! „Hej bělochu! Nemáš něco k jídlu?“ Montessori pomůcky do škol, didaktické hračky domů! Prožíváme epidemii bezhraničnosti.

James vystudoval vysokou školu díky platbám komunity v Pap onditi v Keni. Byl jediný a první z této vesnice, kdo měl toto privilegium a obrovskou důvěru komunity. Jak to své chudinské společnosti vrátil?

Poslechněte si příběh vzniku školy v Pap onditi v Keni. Prožijte moc vzdělání, důvěry a očekávání. Podívejte se na děti jinýma očima!

Nyní očima Lucie Tamášové.

Lucie Tamášová je žena, která pracuje přes dvacet let v Keni. S jejím přispěním vzniklo v Africe 12 škol. Má významný vliv na rozvoj montessori nejen v Čechách, a to i přesto, že není učitelka. Vlastní obchod montessorihracky.cz Má zkušenosti s multilingvalismem u dětí, sama mluví několika jazyky, má zkušenosti s bilingvní výchovou dětí. Je autorkou knihy Afrika očima dětí. Organizuje velmi úspěšnou konferenci Růst společně s mezinárodní účastí mluvčích.

 

 

 

 

Další články z blogu

Co nám i dnes může nabídnout Montessori systém starý více než sto let?

Čím je Montessori přístup specifický vám poví Hanka Chramostová v podcastu Mozaika vzdělávání Marka Adlera.

číst více

Andílek online

Máme za sebou týden virtuálního provozu kvůli pandemii covidu-19. Co se děje v Andílku?

číst více

Z workshopu o dětském čtení: Nejdůležitější je obklopovat děti knihami

Zajímá vás, proč některé děti chtějí číst a jiné nikoliv? Chcete vědět, jak děti ke čtení vést? Nebo vás zajímá, jaké knihy dětem koupit? Odpovědi na tyto otázky jsme se dozvěděli na workshopu s Petrou Schwarzovou Žallmannovou a Hankou Slabou. Vy si je můžete přečíst v článku!

číst více