Montessori podcast # 9

27. 9. 2023

O spokojeném rodičovství

Míša Willheimová: Děti musí zažít určitou míru frustrace. Děti jsou v kočárcích zavaleny hračkami tak, že nevidí krásu světa. Já jsem montessori pomůcka miminka. Pro některé rodiče je montessori velké sousto. S batolaty si připadám, jako když píšu sms. Pohyb není jen tělocvik. Nemáme být permanentně šťastní, máme být spokojení.

Michaela Willheimová je spoluzakladatelkou projektu Žijeme montessori, kde se věnuje vzdělávání dospělých a práci s dětmi a rodiči v pracovnách pro věk dětí 0-6 let. Jako jedna z mála v Čechách se setkala s montessori pedagogikou už během studia na střední škole. Absolvovala AMI výcviky pro věk 0-3 a 3-6 let. Stála při zrodu montessori batolecí třídy v Andílku. Její hluboké porozumění životu od narození po smrt je obrovskou inspirací pro všechny v okolí.  

 

 

 

 

 

Další články z blogu

Z DENÍKU UČITELKY – ANEB JAK ZAČÍT ŠKOLNÍ ROK POZITIVNĚ

Zápis do školky je zásadním krokem v životě dítěte i rodičů, kterému je třeba přikládat velkou důležitost. I přestože příprava dítka může být co nejlepší, vnější vlivy nám do toho můžou hodit vidle. Přečtěte si humorný příběh o tom, co se stalo naší učitelce Mili.

číst více

Montessori podcast # 3

Montessori jiskření s Eliškou Malíkovou - O zodpovědnosti za svůj život. Jak se ke svému životu staví čtrnáctiletá studentka Montessori adolescentního programu.

číst více

Montessori podcast # 7

Péče, soucit a laskavost tvoří v současném světě protiváhu moci a nespravedlnosti. Pro jedinečné dítě hledáme jedinečné knihy! Ať jsou v literatuře slyšeny marginalizované hlasy!

číst více