Montessori podcast # 9

27. 9. 2023

O spokojeném rodičovství

Míša Willheimová: Děti musí zažít určitou míru frustrace. Děti jsou v kočárcích zavaleny hračkami tak, že nevidí krásu světa. Já jsem montessori pomůcka miminka. Pro některé rodiče je montessori velké sousto. S batolaty si připadám, jako když píšu sms. Pohyb není jen tělocvik. Nemáme být permanentně šťastní, máme být spokojení.

Michaela Willheimová je spoluzakladatelkou projektu Žijeme montessori, kde se věnuje vzdělávání dospělých a práci s dětmi a rodiči v pracovnách pro věk dětí 0-6 let. Jako jedna z mála v Čechách se setkala s montessori pedagogikou už během studia na střední škole. Absolvovala AMI výcviky pro věk 0-3 a 3-6 let. Stála při zrodu montessori batolecí třídy v Andílku. Její hluboké porozumění životu od narození po smrt je obrovskou inspirací pro všechny v okolí.  

 

 

 

 

 

Další články z blogu

Montessori podcast # 12

Představte si ideální školu, ideální děti, ideální učitele, ideální prostředí, představte si neomezené pozemky a finance… Jak by taková škola vypadala?

číst více

Montessori podcast # 5

Montessori jiskření s Irenou Kubantovou - O přijetí sebe i svých dětí - „Montessori se mi stalo cestou na záchod.“

číst více

Montessori podcast # 7

Péče, soucit a laskavost tvoří v současném světě protiváhu moci a nespravedlnosti. Pro jedinečné dítě hledáme jedinečné knihy! Ať jsou v literatuře slyšeny marginalizované hlasy!

číst více