Montessori podcast # 9

27. 9. 2023

O spokojeném rodičovství

Míša Willheimová: Děti musí zažít určitou míru frustrace. Děti jsou v kočárcích zavaleny hračkami tak, že nevidí krásu světa. Já jsem montessori pomůcka miminka. Pro některé rodiče je montessori velké sousto. S batolaty si připadám, jako když píšu sms. Pohyb není jen tělocvik. Nemáme být permanentně šťastní, máme být spokojení.

Michaela Willheimová je spoluzakladatelkou projektu Žijeme montessori, kde se věnuje vzdělávání dospělých a práci s dětmi a rodiči v pracovnách pro věk dětí 0-6 let. Jako jedna z mála v Čechách se setkala s montessori pedagogikou už během studia na střední škole. Absolvovala AMI výcviky pro věk 0-3 a 3-6 let. Stála při zrodu montessori batolecí třídy v Andílku. Její hluboké porozumění životu od narození po smrt je obrovskou inspirací pro všechny v okolí.  

 

 

 

 

 

Další články z blogu

Březen měsíc knihy

Čtení je jako kouzelná brána do světa plného dobrodružství, fantazie a poznání.

číst více

Třídící tác

Třídění je způsob, který dětem umožňuje pochopit svět kolem nás. Pomocí Montessori třídicího podnosu se dítě učí uspořádávat a třídit předměty. Třídění také zlepšuje hmatové a zrakové vnímání, koordinaci, jemnou motoriku a soustředění.

číst více

Léto, čas snění a čtení

Určitě znáte ten okamžik, kdy si vaše dítě, už po sto padesát šesté vybere stejnou knihu. V té chvíli máte chuť někam se schovat.  Nezoufejte! Mám pro vás pár informací, které vás jisté potěší a s radostí budete s dětmi číst stejnou knihu pořád dokola.

číst více