Třístupňová lekce

5. 4. 2022

Co je třístupňová lekce v Montessori?

Montessori přístup ke vzdělávání je zaměřen na dítě a umožňuje mu učit se prostřednictvím vlastní zkušenosti a rozvíjet se vlastním tempem. Tento étos, který se výrazně liší od tradičního vzdělávání, uplatňujeme v my v Montessori školách Andílek a nazývá se třístupňová lekce.

Třístupňová lekce v Montessori popisuje tři fáze učení navržené tak, aby podporovaly aktivní, organické učení a aby si děti mohly osvojit jazyk a pojmy prostřednictvím praktického objevování a zkoumání. Na rozdíl od tradiční výuky není stanoven časový rámec, kdy jednotlivé periody začínají nebo končí.

Montessori třístupňová lekce je záměrně pomalu probíhající proces, který umožňuje dítěti zažít koncept, materiál nebo slovní zásobu a přejít k dalšímu kroku používání jazyka nebo principu, když je připraveno. Na konci třetího lekce bude dítě jisté a bezpečné při používání nové dovednosti, kterou si osvojilo.

Podívejme se podrobněji na každé ze tří stupňů, abychom pochopili, jak každý stupeň navazuje na předchozí, jak se děti učí, vstřebávají a upevňují informace.

Geniální Montessori pomůcky, epizoda 2, třístupňová lekce.

Další články z blogu

Třídící tác

Třídění je způsob, který dětem umožňuje pochopit svět kolem nás. Pomocí Montessori třídicího podnosu se dítě učí uspořádávat a třídit předměty. Třídění také zlepšuje hmatové a zrakové vnímání, koordinaci, jemnou motoriku a soustředění.

číst více

Březen měsíc knihy

Čtení je jako kouzelná brána do světa plného dobrodružství, fantazie a poznání.

číst více

Montessori podcast # 1

Montessori jiskření s Mirkou Vlčkovou - O odvaze být sama sebou. Poslechněte si osobní příběh Mirky Vlčkové, zakladatelky Montessori škol Andílek o dospívání a změnách, které ji do života přineslo Montessori.

číst více