Třístupňová lekce

5. 4. 2022

Co je třístupňová lekce v Montessori?

Montessori přístup ke vzdělávání je zaměřen na dítě a umožňuje mu učit se prostřednictvím vlastní zkušenosti a rozvíjet se vlastním tempem. Tento étos, který se výrazně liší od tradičního vzdělávání, uplatňujeme v my v Montessori školách Andílek a nazývá se třístupňová lekce.

Třístupňová lekce v Montessori popisuje tři fáze učení navržené tak, aby podporovaly aktivní, organické učení a aby si děti mohly osvojit jazyk a pojmy prostřednictvím praktického objevování a zkoumání. Na rozdíl od tradiční výuky není stanoven časový rámec, kdy jednotlivé periody začínají nebo končí.

Montessori třístupňová lekce je záměrně pomalu probíhající proces, který umožňuje dítěti zažít koncept, materiál nebo slovní zásobu a přejít k dalšímu kroku používání jazyka nebo principu, když je připraveno. Na konci třetího lekce bude dítě jisté a bezpečné při používání nové dovednosti, kterou si osvojilo.

Podívejme se podrobněji na každé ze tří stupňů, abychom pochopili, jak každý stupeň navazuje na předchozí, jak se děti učí, vstřebávají a upevňují informace.

Geniální Montessori pomůcky, epizoda 2, třístupňová lekce.

Další články z blogu

Montessori podcast # 8

Žádné z dětí v naší škole není neviditelné. Montessori je práce na sobě a trvá celý život.

číst více

Montessori podcast # 9

Děti musí zažít určitou míru frustrace. Děti jsou v kočárcích zavaleny hračkami tak, že nevidí krásu světa.

číst více

Montessori podcast # 7

Péče, soucit a laskavost tvoří v současném světě protiváhu moci a nespravedlnosti. Pro jedinečné dítě hledáme jedinečné knihy! Ať jsou v literatuře slyšeny marginalizované hlasy!

číst více