Třístupňová lekce

5. 4. 2022

Co je třístupňová lekce v Montessori?

Montessori přístup ke vzdělávání je zaměřen na dítě a umožňuje mu učit se prostřednictvím vlastní zkušenosti a rozvíjet se vlastním tempem. Tento étos, který se výrazně liší od tradičního vzdělávání, uplatňujeme v my v Montessori školách Andílek a nazývá se třístupňová lekce.

Třístupňová lekce v Montessori popisuje tři fáze učení navržené tak, aby podporovaly aktivní, organické učení a aby si děti mohly osvojit jazyk a pojmy prostřednictvím praktického objevování a zkoumání. Na rozdíl od tradiční výuky není stanoven časový rámec, kdy jednotlivé periody začínají nebo končí.

Montessori třístupňová lekce je záměrně pomalu probíhající proces, který umožňuje dítěti zažít koncept, materiál nebo slovní zásobu a přejít k dalšímu kroku používání jazyka nebo principu, když je připraveno. Na konci třetího lekce bude dítě jisté a bezpečné při používání nové dovednosti, kterou si osvojilo.

Podívejme se podrobněji na každé ze tří stupňů, abychom pochopili, jak každý stupeň navazuje na předchozí, jak se děti učí, vstřebávají a upevňují informace.

Geniální Montessori pomůcky, epizoda 2, třístupňová lekce.

Další články z blogu

Montessori podcast # 11

Emigrace, integrace a láska k jazykům. Touha něco změnit v českém školství. To je osobní příběh Mili Pažické.

číst více

Březen měsíc knihy

Čtení je jako kouzelná brána do světa plného dobrodružství, fantazie a poznání.

číst více

ROZVOJ ČTENÍ VE ŠKOLCE – ČÁST PRVNÍ: CO SE DĚJE, NEŽ DÍTĚ PŘEČTE PRVNÍ SLOVO

Ke čtení se má přistoupit ve chvíli, kdy je dítě skutečně připravené. Díky tomu pocítí nadšení a bude chtít ve čtení dále pokračovat.

číst více