Montessori podcast # 3

19. 4. 2023

O zodpovědnosti za svůj život

Eliška Malíková studuje v Montessori školách Andílek od mateřské školy. Nyní je v montessori adolescentním programu v 8. třídě ZŠ.  Eliška je  samostatná a nezávislá žena. V téměř 14 letech zná své slabé i silné stránky a přesně ví, kde je v životě její místo. Miluje Harryho Pottera, politiku a chodí na kurzy sebeobrany. A víte jaký odkaz po sebě plánuje nechat na farmě? Má v plánu posprejovat na farmě zídku. Poslechněte si, jak hodnotí své dětství, jak vypráví s láskou o své rodině, o tom, co se naučila na farmě, ale také o politických změnách, feminismu a své budoucnosti.

Další články z blogu

ROZVOJ ČTENÍ VE ŠKOLCE – ČÁST PRVNÍ: CO SE DĚJE, NEŽ DÍTĚ PŘEČTE PRVNÍ SLOVO

Ke čtení se má přistoupit ve chvíli, kdy je dítě skutečně připravené. Díky tomu pocítí nadšení a bude chtít ve čtení dále pokračovat.

číst více

Giving Tuesday: Jak jsme uspořádali Andělskou snídani a peníze darovali organizaci Helppes

Světový den štědrosti a dobrých skutků je protipólem nákupního šílenství známého jako Black Friday. Slaví se od roku 2012, připadá na první úterý po Dni díkuvzdání a při jeho příležitosti se každoročně spojí miliony lidí, aby konaly dobro. 

číst více

Montessori podcast # 4

Montessori jiskření s Dorotou Madziovou - O kompetencích budoucnosti - „Na svět připravují ženy a o světě rozhodují muži. A ani jedna rovina není správná.“

číst více