Montessori podcast # 3

19. 4. 2023

O zodpovědnosti za svůj život

Eliška Malíková studuje v Montessori školách Andílek od mateřské školy. Nyní je v montessori adolescentním programu v 8. třídě ZŠ.  Eliška je  samostatná a nezávislá žena. V téměř 14 letech zná své slabé i silné stránky a přesně ví, kde je v životě její místo. Miluje Harryho Pottera, politiku a chodí na kurzy sebeobrany. A víte jaký odkaz po sebě plánuje nechat na farmě? Má v plánu posprejovat na farmě zídku. Poslechněte si, jak hodnotí své dětství, jak vypráví s láskou o své rodině, o tom, co se naučila na farmě, ale také o politických změnách, feminismu a své budoucnosti.

Další články z blogu

Co nám i dnes může nabídnout Montessori systém starý více než sto let?

Čím je Montessori přístup specifický vám poví Hanka Chramostová v podcastu Mozaika vzdělávání.

číst více

Montessori podcast # 1

Montessori jiskření s Mirkou Vlčkovou - O odvaze být sama sebou. Poslechněte si osobní příběh Mirky Vlčkové, zakladatelky Montessori škol Andílek o dospívání a změnách, které ji do života přineslo Montessori.

číst více

Květen je lásky čas

Znáte to rčení, že květen je lásky čas? Láska může mít spoustu podob. Já jsem si dnes vybrala dva druhy lásky. Lásku rodinnou a lásku ke knihám. A jak tyto dvě lásky spolu souvisí? 15. května slavíme Den rodiny. Neumím si představit lepší způsob, jak ho oslavit, než je společný čas strávený nad knihou.

číst více