Montessori podcast # 14

English version Montessori podcast # 14

11. 6. 2024

O respektu k porodu

V dnešním díle Montessori jiskření jsme si povídali o respektovaném porodu, o právech během porodu, o důležitosti vztahu mezi matkou a dítětem během šestinědělí, o významné otcovské roli na začátku života dítěte. Petra doporučila těhotným brožuru vydanou Hnutím za aktivní mateřství „Creating a positive birth experience“ česky „Cesta ke spokojenému porodu.“ Brožura je dostupná zdarma. 

Petra Sovová je spoluzakladatelka Hnutí za aktivní mateřství, lektorka sexuální výchovy v projektu Zdravé dospívání. Žije aktivním životem ženy, matky, manželky, učitelky, umělkyně, manažerky, chovatelky, pěstitelky, lektorky, publicistky, podnikatelky, feministky a mnoha dalšími životy. Je též tisková mluvčí a hlavní lobbistka H.A.M. a od roku 2006 do 2017 bývala uměleckou ředitelkou Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který se každoročně koná v Praze v rámci Světového týdne respektu k porodu. Její oblíbené téma jsou práva žen v těhotenství a při porodu a práva rodičů po porodu. (Převzato z www.iham.cz)

 

 

 

 

 

Další články z blogu

Montessori podcast # 4

Montessori jiskření s Dorotou Madziovou - O kompetencích budoucnosti - „Na svět připravují ženy a o světě rozhodují muži. A ani jedna rovina není správná.“

číst více

Montessori podcast # 8

Žádné z dětí v naší škole není neviditelné. Montessori je práce na sobě a trvá celý život.

číst více

Montessori podcast # 13

Hádejte! „Super ninja na plný úvazek, který dokáže popsat špendlíkovou hlavičku na dva archy velikosti A4.“ Kdo je to? Ne…. Ne… Ano! Speciální pedagog na školním poradenském pracovišti!

číst více