fbpx

Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Montessori rodina

Andílek je součástí Montessori rodiny, spolu s Montessori Institute Prague a Asociací Montessori ČR.
Všechny tři organizace tvoří pevnou vazbu, podporují se, kooperují a doplňují se v systému vzdělávání a osvěty v montessori pedagogice.

Andílek je zaměřen na vzdělávání a péči o děti, Institut na vzdělávání pedagogů a odborné veřejnosti, Asociace se zaměřuje na rodiče a všechny příznivce této pedagogiky.
Sdílíme společné hodnoty – opravdovost, odvahu, respekt, radost, snoubíme lásku s vědomostmi, budujeme odpovědnost za svět kolem nás a respekt k sobě navzájem.

Všechny tři organizace jsou postaveny na standardech AMI (Association Montessori Internationale), kterou založila Maria Montessori v roce 1929 a je uznávanou mezinárodní zastřešující organizací Montessori vzdělávání.

Díky této úzké vazbě s Institutem k nám pravidelně jezdí zahraniční trenéři na mentoring do jednotlivých úseků školy.

Pro věk 0-3 spolupracujeme s Heidi Philippart, ve školce S Elinou Rautasalo, na programu základní školy a adolescentního programu kooperujeme s Carlou Foster a Kylou Morenz.

Andílek je tréninková škola AMI. Jsme otevření observacím a praxím studentů našich AMI výcviků, popřípadě i výcviků jiných institucí, po vzájemné dohodě a vzhledem k našim kapacitním možnostem.