Masopust v Andílku: veselé dopoledne pro dobrou věc

29. 2. 2024

Masopustní období začíná po vánočních svátcích na Tři krále a trvá až do Popeleční středy. Naši studenti se při jeho příležitosti rozhodli uspořádat speciální snídani pro všechny kolemjdoucí na Andílkově dvorečku! Akce připadla na úterý 13. února a navázala na úspěšnou listopadovou snídani, kterou jsem zorganizovali v rámci Giving Tuesday.

Výborné jídlo nachystali naši adolescenti společně se zaměstnanci. Studenti prodávali koláče, bábovky, mufiny, pomazánky, focacciu i míchaná vajíčka a teplé nápoje. Cena sladkých a slaných dobrot nebyla předen stanovena, takže každý návštěvník přispěl tolik, kolik bylo v jeho možnostech. Díky tomu studenti za necelé dvě hodiny vybrali 8 757 korun!

Adolescenti se rozhodli polovinu výtěžku darovat organizaci Helppes na výcvik psího asistenta. Druhou polovinu si ponechají pro rozvoj svých aktivit. Kromě další praktické zkušenosti z prodeje tak získali pocit, který je k nezaplacení. Ví, že pomohli někomu, kdo to potřebuje.

Celé dopoledne se neslo ve veselém duchu. Po snídani následoval průvod kolem bloku v maskách, kterého se zúčastnili studenti z prvního stupně. Děti zpívaly a hrály na hudební nástroje. Bylo to opravdu kouzelné!

Další články z blogu

ROZVOJ ČTENÍ VE ŠKOLCE – ČÁST PRVNÍ: CO SE DĚJE, NEŽ DÍTĚ PŘEČTE PRVNÍ SLOVO

Ke čtení se má přistoupit ve chvíli, kdy je dítě skutečně připravené. Díky tomu pocítí nadšení a bude chtít ve čtení dále pokračovat.

číst více

Montessori podcast # 2

Montessori jiskření s Petrou Schwarzovou Žallmannovou - O lásce ke knihám. Jak motivovat děti ke čtení knih a jakými tituly vám dnes prozradí Opičí matka Petra Žallmannová.

číst více

Julie jde do školky

Jízda plná emocí – pohled učitelky a matky na proces adaptace.

číst více