Giving Tuesday: Jak jsme uspořádali Andělskou snídani a peníze darovali organizaci Helppes

13. 12. 2023

Světový den štědrosti a dobrých skutků připadá na první úterý po Dni díkuvzdání. Při jeho příležitosti se každoročně spojí miliony lidí, aby konaly dobro. Protože našimi klíčovými hodnotami jsou spolupráce, respekt, otevřenost, důvěra, odpovědnost a laskavost, letos jsme v rámci Giving Tuesday uspořádali Andělskou snídani pro všechny kolemjdoucí. Do akce jsme zapojili nejen naše zaměstnance, ale také adolescenty a žáky z Elementary.

Našim cílem je vzdělávat absolventy, kteří si plně uvědomují svou úlohu ve společnosti a přijímají ji jako aktivní, informovaní a zodpovědní občané. To je jeden z důvodů, proč byla participace studentů naprosto zásadní. Adolescenti pomáhali s přípravami a následně prodávali sladké i slané dobroty a teplé nápoje. Z akce si však neodnesli pouze praktické dovednosti a zkušenosti z prodeje. Andělská snídaně jim pomohla přemýšlet v kontextu toho, že dělají něco pro druhé a dala jim pocit sounáležitosti. Společně se domluvili na tom, že vytěžené peníze darují organizaci Helppes na projekt Pomoc přichází na čtyřech tlapkách. Přáli si zlepšit kvalitu života handicapovaným lidem a zároveň peníze darovat tam, kde jim to dává smysl. Organizace je navíc na Praze 5 a studenti ji plánují navštívit osobně ještě před Vánoci. Zažijí tak pozitivní dopad našich dobrých skutků na vlastní kůži. 

Díky tomu, že cena snídaně byla plovoucí, daroval každý tolik, kolik mohl. Společnými silami jsme tak vybrali neskutečných 15 521 korun! Všem, kteří přišli a zapojili se, jsme za jejich štědrost moc vděční. Bez vás by to totiž nebylo možné.Další články z blogu

Montessori podcast # 10

Děti v chudších čtvrtích Keni neslyšíte plakat. Pozor na humanitární záchvaty! Nic neslibujte!

číst více

Splétání

Montessori zaplétání je činnost každodenního života a úžasný příklad toho, jak lze na jedné pomůcce naučit a rozvíjet mnoho dovedností.

číst více

Květen je lásky čas

Znáte to rčení, že květen je lásky čas? Láska může mít spoustu podob. Já jsem si dnes vybrala dva druhy lásky. Lásku rodinnou a lásku ke knihám. A jak tyto dvě lásky spolu souvisí? 15. května slavíme Den rodiny. Neumím si představit lepší způsob, jak ho oslavit, než je společný čas strávený nad knihou.

číst více