Giving Tuesday: Jak jsme uspořádali Andělskou snídani a peníze darovali organizaci Helppes

13. 12. 2023

Světový den štědrosti a dobrých skutků připadá na první úterý po Dni díkuvzdání. Při jeho příležitosti se každoročně spojí miliony lidí, aby konaly dobro. Protože našimi klíčovými hodnotami jsou spolupráce, respekt, otevřenost, důvěra, odpovědnost a laskavost, letos jsme v rámci Giving Tuesday uspořádali Andělskou snídani pro všechny kolemjdoucí. Do akce jsme zapojili nejen naše zaměstnance, ale také adolescenty a žáky z Elementary.

Našim cílem je vzdělávat absolventy, kteří si plně uvědomují svou úlohu ve společnosti a přijímají ji jako aktivní, informovaní a zodpovědní občané. To je jeden z důvodů, proč byla participace studentů naprosto zásadní. Adolescenti pomáhali s přípravami a následně prodávali sladké i slané dobroty a teplé nápoje. Z akce si však neodnesli pouze praktické dovednosti a zkušenosti z prodeje. Andělská snídaně jim pomohla přemýšlet v kontextu toho, že dělají něco pro druhé a dala jim pocit sounáležitosti. Společně se domluvili na tom, že vytěžené peníze darují organizaci Helppes na projekt Pomoc přichází na čtyřech tlapkách. Přáli si zlepšit kvalitu života handicapovaným lidem a zároveň peníze darovat tam, kde jim to dává smysl. Organizace je navíc na Praze 5 a studenti ji plánují navštívit osobně ještě před Vánoci. Zažijí tak pozitivní dopad našich dobrých skutků na vlastní kůži. 

Díky tomu, že cena snídaně byla plovoucí, daroval každý tolik, kolik mohl. Společnými silami jsme tak vybrali neskutečných 15 521 korun! Všem, kteří přišli a zapojili se, jsme za jejich štědrost moc vděční. Bez vás by to totiž nebylo možné.Další články z blogu

Zprávy z farmy II.

Jak šel čas na farmě...z pera ředitelky, očima studentů a pedagogů. Aneb začátky našeho programu.

číst více

Klíč ke zdravému dospívání: „Naprostým základem je dětem říkat pravdu a nemlžit“

Jak vytvořit bezpečné zázemí pro komunikaci s dětmi o intimních tématech? To jsme se dozvěděli na přednášce Klíč ke zdravému dospívání, kterou si pro naše rodiče připravila Katy Juřenčáková. S účastníky probrala to, jak s dětmi správně mluvit a jak využít nejrůznějších každodenních situací pro otevření citlivých témat.

číst více

ROZVOJ PSANÍ – SMIRKOVÁ PÍSMENA

Jak se v montessori pedagogice přistupuje k rozvoji psaní a čtení?

číst více