Andílkův MasterChef: Motivované děti překonávají velké výzvy

26. 1. 2024

Andílkův MasterChef ukázal, že když jsou děti motivované, pustí se do mnohem větších výzev, než bychom my dospělí čekali. Na akci, kterou jsme uspořádali v pondělí 22. ledna, se sešly děti ve věku 6 až 12 let. Vytvořily dvojice a společně předem vymyslely, jaký dezert připraví. Zásadní rozdíl oproti předchozím ročníkům byl v tom, že si mohly vybrat libovolný recept. Fantazii se meze nekladly.

MasterChefa se zúčastnily děti, které navštěvují kroužek Světových cukrářů s naší cukrářkou Míšou Popelínskou. Stejně tak dezerty připravovaly i děti, které tak velkou zkušenost s jejich výrobou nemají. Na znalostech nezáleželo, protože všechny spojovala touha zdolat sladkou výzvu!

Téměř všechny spojovala i nervozita, přitom doma tak trénovaly! Bylo úžasné sledovat jejich zapálené jiskřičky v očích, napětí a zároveň neskutečnou chuť a odhodlání vše zvládnout. Děti se neměly čeho obávat, klaplo to na jedničku. A z občasných chyb se stalo poučení pro příště, nikdo si z nich moc nedělal. Vždyť i zdolávání výzev má být zábava a toužebné vítězství je jen jednou z odměn, se kterou do naší MasterChef výzvy šly!

V rámci jednoho odpoledne se děti bavily a různorodými recepty se vzájemně inspirovaly. Kromě toho se ale spoustu věcí naučily. Prací ve dvojicích rozvíjely schopnost spolupráce a protože měly na přípravu omezené množství času, procvičily se také v plánování a organizaci. A to jsou všechno dovednosti, nabyté zkušenosti a kompetence, které si jako další zrníčko ukládají do svých schránek odvahy pustit se příště do dalších výzev a příležitostí. Nebát se nového, zkusit, co dokáží.

Společně děti připravily šest skvělých dezertů. Porota ochutnala broskve na rozpálené plechové střeše, Oreo dort, vafle, profiterolky, palačinkový dort a mandarinkový koláč z pánve. Všechny byly vynikající a na první příčku se vyšplhaly profiterolky od Adama a Elenky!

Vůně, která se linula celým ateliérem, podněcovala k novým nápadům na další utkání. Na další sladkou výzvu, u které nás zase překvapí, co vše je možné, když dáme dětem možnost růstu a příležitost překonávat překážky, pracovat s vášní a zapálením.

Gratulujeme všem a těšíme se na příště!

Další články z blogu

Valentýnská nadílka

14. února proběhne Mezinárodní den darování knih. Jeho posláním je darovat knihu a má rozvíjet zájem dětí o knihy.

číst více

Zázraky technologie v rukou studentů – oprava metalofonu pomocí 3D tisku

Příkladem hledání synergie napříč budovou Andílka je IT projekt v rámci, kterého studenti adolescentního programu opravili Metalofon pro děti z dětské skupiny za použití moderní technologie 3D tisku.

číst více

Montessori podcast # 1

Montessori jiskření s Mirkou Vlčkovou - O odvaze být sama sebou. Poslechněte si osobní příběh Mirky Vlčkové, zakladatelky Montessori škol Andílek o dospívání a změnách, které ji do života přineslo Montessori.

číst více