Andílkův MasterChef: Motivované děti překonávají velké výzvy

26. 1. 2024

Andílkův MasterChef ukázal, že když jsou děti motivované, pustí se do mnohem větších výzev, než bychom my dospělí čekali. Na akci, kterou jsme uspořádali v pondělí 22. ledna, se sešly děti ve věku 6 až 12 let. Vytvořily dvojice a společně předem vymyslely, jaký dezert připraví. Zásadní rozdíl oproti předchozím ročníkům byl v tom, že si mohly vybrat libovolný recept. Fantazii se meze nekladly.

MasterChefa se zúčastnily děti, které navštěvují kroužek Světových cukrářů s naší cukrářkou Míšou Popelínskou. Stejně tak dezerty připravovaly i děti, které tak velkou zkušenost s jejich výrobou nemají. Na znalostech nezáleželo, protože všechny spojovala touha zdolat sladkou výzvu!

Téměř všechny spojovala i nervozita, přitom doma tak trénovaly! Bylo úžasné sledovat jejich zapálené jiskřičky v očích, napětí a zároveň neskutečnou chuť a odhodlání vše zvládnout. Děti se neměly čeho obávat, klaplo to na jedničku. A z občasných chyb se stalo poučení pro příště, nikdo si z nich moc nedělal. Vždyť i zdolávání výzev má být zábava a toužebné vítězství je jen jednou z odměn, se kterou do naší MasterChef výzvy šly!

V rámci jednoho odpoledne se děti bavily a různorodými recepty se vzájemně inspirovaly. Kromě toho se ale spoustu věcí naučily. Prací ve dvojicích rozvíjely schopnost spolupráce a protože měly na přípravu omezené množství času, procvičily se také v plánování a organizaci. A to jsou všechno dovednosti, nabyté zkušenosti a kompetence, které si jako další zrníčko ukládají do svých schránek odvahy pustit se příště do dalších výzev a příležitostí. Nebát se nového, zkusit, co dokáží.

Společně děti připravily šest skvělých dezertů. Porota ochutnala broskve na rozpálené plechové střeše, Oreo dort, vafle, profiterolky, palačinkový dort a mandarinkový koláč z pánve. Všechny byly vynikající a na první příčku se vyšplhaly profiterolky od Adama a Elenky!

Vůně, která se linula celým ateliérem, podněcovala k novým nápadům na další utkání. Na další sladkou výzvu, u které nás zase překvapí, co vše je možné, když dáme dětem možnost růstu a příležitost překonávat překážky, pracovat s vášní a zapálením.

Gratulujeme všem a těšíme se na příště!

Další články z blogu

Montessori podcast # 4

Montessori jiskření s Dorotou Madziovou - O kompetencích budoucnosti - „Na svět připravují ženy a o světě rozhodují muži. A ani jedna rovina není správná.“

číst více

JAK ROZVINOUT DĚTSKÉ SMYSLY?

Děti poznávají svět všemi pěti smysly. Proto je třeba rozvíjet hmat, zrak, sluch, čich i chuť, a to hned od narození.

číst více

Klíč ke zdravému dospívání: „Naprostým základem je dětem říkat pravdu a nemlžit“

Jak vytvořit bezpečné zázemí pro komunikaci s dětmi o intimních tématech? To jsme se dozvěděli na přednášce Klíč ke zdravému dospívání, kterou si pro naše rodiče připravila Katy Juřenčáková. S účastníky probrala to, jak s dětmi správně mluvit a jak využít nejrůznějších každodenních situací pro otevření citlivých témat.

číst více