Andílkův tábor

 Radujeme se | Objevujeme | Žijeme v souladu s přírodou | Tvoříme | Jsme v pohybu 

Indiánský tábor na samotě uprostřed krásné přírody Valečska

Představte si louku, na které jsou v kruhu stany spolu s teepee a slyšíte zurčící potok Blšanka. Paprsky vás jemně zahřívají a lákají ven ze stanu, slyšíte ptáky a zvířata z přilehlého statku a je rozhodnuto, zvědavost vás vytáhne ze spacáku ven.

Protíráte si oči a vidíte své kamarády, kteří postupně stejně jako vy s úsměvem na tváři vítají další den. Pozdravíte se a začnete si povídat o tom, co vás dnes asi čeká. Zpovzdálí vás pozorují staršinové sedící u teepee. Čeká vás krásný den plný tvoření, pohybu, zábavy a objevování.

Každý den je zaměřen na jednu z indiánských ctností.

  1. Svobodná vůle
  2. Odpuštění (především sám sobě)
  3. Humor
  4. Pokora
  5. Vytrvalost
  6. Vášeň (nadšení)
  7. Čest 

Po ranním protažení a vydatné snídani se vydáte dobývat místní divočinu a objevovat její krásy. Po obědě je možné spočinout na dece, vyráchat se v potoce nebo si  zahrát rozličné hry s kamarády. Odpoledne vás čekají úkoly hodny indiánů (střílení z luku, jízda na koni, výroba talismanů, hledání pokladů ....). Večer  zasednete u táborového ohně, kde v kruhu s ostatními sdílíte, jak se vám ten den vydařil.

Kapacita 30 dětí

Věk dítěte - po absolvování 1. třídy

11. 8. - 18. 8. 2018

Hamerský domek v podhůří Doupovských hor

Potřebné dokumenty ke stažení

Staršinové

Soňa Havlíčková

V dnešní době, kdy děti mají tak málo příležitostí být v blízkém kontaktu s přírodou, je každá možnost tam pobýt velmi obohacující. Rozhodla jsem se tak, že zorganizuji a budu součástí tábora pro Andílkovy děti, jejich kamarády a známé. Budu hlavním vedoucím a tábor povedu jak s velkou důvěrou v děti, tak se záměrem společně si užít krásný a smysluplný týden v přírodě.

Jana Navarová

Vyrostla jsem na jihočeské vesnici a mám k přírodě velmi blízko. Ráda vyjíždím se svými andílky mimo Prahu a užívám si s nimi dobrodružství, která si pamatuji ze svého dětství. Pracuji jako sociální pracovnice v denním stacionáři pro lidi s mentálním postižením a kombinovanými vadami. Budu pro děti připravovat různé tvůrčí činnosti a pokusím se v dětech podpořit kreativního ducha.

Matěj Devera

Od osmi let jsem ve skautu, kde jsem pořád jako vedoucí. To mělo vliv na můj pozitivní přístup k práci s dětmi a jejich výchově. Věřím, že rozvoj duševní i fyzický je velmi důležitý, a práce s dětmi je pro mě to pravé. Také se už devátým rokem věnuji parkouru a dalším pohybovým aktivitám. Dětem budu připravovat sportovní aktivity a podnikat s nimi dobrodružné a objevné výpravy po okolních lesích.

Kateřina Voglová

Nejlepší okamžiky v mém životě jsou ty, kdy jen jsem, užívám si danou chvíli a čas pro mě přestane existovat. Tyto okamžiky nejčastěji zažívám s dětmi a v přírodě.  Na táboře máme jedinečnou možnost se zastavit, uvolnit a opět cítit. Ráda bych byla dětem na táboře průvodcem v jejich přirozených zážitcích s podporovala je v radosti z malých věcí, která plní naše srdce. Věřím, že spolu zvládneme výzvy i uvědomění, které nám příroda přináší, zacítíme si její krásu, spojíme se s ní. 

Hana Gabrielová

Už dlouhou dobu pracuji s dětmi v mateřské a základní škole. Úplně nejraději jsem, když mohu naše děti vzít někam do přírody a na chvíli je osvobodit od víru velkoměsta a obchodů. Ráda vyrážím do přírody, vařím a mám ráda hudbu. Dětem se budu snažit býti dobrou kuchařkou a večery jim zpestřit nějakou tou písní u táborového ohně.

David Lněníček

Vedu  a organizuji tábory pro montessori školu Vrbičky a jiné organiace. Andílek mě oslovil, zda bych neměl chuť pomoci jim uspořádat jejich vlastní indiánský tábor. Mám rád přírodu, a tak jsem rád, když mohu dalším dětem dopřát pobyt v ní. Rád tvořím, a to především ze dřeva. Dětem bych chtěl ukázat, co všechno je možné ze dřeva vyrobit, a strávit s nimi čas naplněný společným tvořením.

To nejdůležitější

Stany s podsadou

Děti přespávají ve dvojicích ve stanech.

Pohodlné zázemí v budově

Budova se využívá pro kuchyň, nemocné děti či v nepříznivém počasí.

Lékař

Doktor je vzdálen cca 2 km od tábora. Jeden z průvodců je zdravotníkem.

Stravování

Obědy a večeře jsou zajištěny z místní ověřené restaurace. Snídaně a svačiny si budeme připravovat sami.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem z Prahy tam a zpět.

Cena za týden: 4 200 Kč