Andílkovi průzkumníci

Poznáváme svůj kraj | Radujeme se z pohybu | Objevujeme | Žijeme v souladu s přírodou | Inspirujeme se | Trávíme čas s kamarády

Peklo u České Lípy

Naučná trasa kaňonovitým údolím Robečského potoka vede v délce 8 km mezi obcemi Zahrádky a Česká Lípa. Cestou projdeme nejen malebnými osadami s lidovou architekturou, ale také po cestě doufáme, že uvidím

Českolipské Peklo v údolí Robečského potoka je národní přírodní památkou. Potok se zde zařezává do vlhkého údolí na pískovcovém podloží, ve kterém voda vymodelovala bizarní tvary skal. Území je především ceněno z biologického hlediska jako lokalita bohatá na ohrožené druhy rostlin (bledule jarní, prvosenka vyšší, stulík žlutý) a živočichů (výr velký, ledňáček říční, skorec vodní). Po celé délce trasy vás budou doprovázet trsy bledulí jarních, které zde vykvétají na začátku dubna.
 
Po cestě objevíme skalní obydlí a tunely, do kterých budeme moci vstoupit, kluci budou moci obdivovat technickou památku - vlakový viadukt z roku 1898 a děvčata lidovou architekturu jako z pohádky  v osadě Karba či trsy bledulí a pískovcové stěny, které nás budou na trase obklopovat.

 

Plán dne

7.00Sraz na autobusovém Holešovickém nádraží.
7.30Odjezd dálkovým autobusem do České Lípy
8:55Příjezd do České Lípy
9.25Odjezd autobusem č. 203 do Dubic
9.35Příjezd do Dubic
9:45 - 13:00Výprava
13:00 - 15:00Příchod do místního hostince u Svatého Huberta oběd v místním hostinci
15:00 - 16:33Přesun na vlakovou zastávku Zahrádky
16:33Odjezd vlaku ze Zahrádek směr Česká Lípa
16:41Příjezd do České Lípy
17:00 Odjezd z České Lípy do Prahy
18:20Příjezd do Prahy a vyzvedávání dětí

Průvodci

Soňa Havlíčková
Soňa Havlíčková

Pracuji v Andílku jako koordinátor komunitního centra. Jako dítě jsem trávila hodně času v přírodě a věřím, že čas tam strávený je pro děti velmi důležitý a podnětný pro jejich zdravý vývoj. Jsem ráda ve společnosti dětí, jsou to naši velcí učitelé a vzájemně si máme hodně co dát.

Tomáš Daněk
Tomáš Daněk

Momentálně studuji na VŠE v Praze. Od 6 let jsem jezdil každé léto na tábor a od 15 na nich i dělal vedoucího.Rád pracuji s dětmi, protože spolupráce s nimi je v mnohém unikátní a úplně jiná než s dospělými.Těší mě jejich spontánnost, dětská radost a zapálení do všech možných aktivit.

Více informací k výpravě

  • Délka trasy - 10 km
  • Jídlo - pořádnou svačinu s sebou, termosku s teplým čajem, pozdní oběd možný v místní restauraci na závěr trasy
  • Oblečení - větru odolné, teplé prodyšné sportovní oblečení, pevné vysoké turistické boty, náhradní ponožky s sebou
  • Doporučené kapesné - 150 Kč (pozdní oběd)

Cena výpravy: 450 Kč (včetně dopravy 200 Kč)

Výprava ke Svatojánským proudům

Další termíny výprav

21. dubna 2018

12. května 2018