Komunitní centrum

Vytváříme prostor ke společnému potkávání, inspiraci a sebepoznání.

Říjen

VÍKENDOVÍ ANDÍLKOVI PRŮZKUMNÍCI

13. 10. 2018

Vydáme se na nejvyšší vrchol buližníkového hřebene Vraní skálu, dosahující do výšky 536 metrů nad mořem. Leží severně od Zdic v okrese Beroun. Z vrcholu je překrásný výhled do okolního kraje, je vidět na Český Kras, Brdské Hřebeny i Křivoklátsko.

Budeme se toulat krásnou zachovalou přírodou a obdivovat podzimní krásy krajiny.

CESTA ZA JABLÍČKY

9. 10. 2018

Vyrazíme prozkoumat jablečný sad Na Krutci ve Vokovicích. Sady se nachází v přírodním parku Šárka - Lysolaje nedaleko přírodní památky Jenerálka. Jedná se celkem o 4 sady, tři jabloňové a jeden slivoňový. Výsadba sadu byla zahájena patrně výsadbou slivoní v roce 1953. S dětmi ochutnáme rozličné druhy jablek, vytvoříme si nějaký obrázek za pomocí jablíček a budeme si vyprávět o tom, co vše z  jablíček je možné vyrobit.

Více informací

PODZIMNÍ HRÁTKY

17. 10. 2018

Přijďte s dětmi strávit příjemné odpoledne na zahrádce od 15:00 do 17:30. Budete mít možnos seznámit se s novými rodiči, poklábosit se známými a ochutnat rozličné podzimní dobroty. Děti si vyzkouší moštování, zahrají podzimní kvíz či podzimní bojovku.

Vstupné: 1 kg jablek / přírodnin na tvoření či doma vyrobená podzimní dobrota

Listopad

SVATOMARTINSKÁ CESTA ZA SVĚTÝLKY

12. 11. 2018

Přidejte se na putování  tmou za světla svíček a lampionů krásným večerním parkem Cibulkou. Vyrážíme společně v 16:30 do parku Cibulka z rozcestí cest Nad Hliníkem a Cibulka (zastávka tram Poštovka). Na závěr se pokusíme připravit překvapení pro všechny zůčastněné. Odhadovaný konec akce v 19:00.

VÁZÁNÍ ADVENTNÍCH VĚNCŮ

28. 11. 2018

Již tradiční vázání věnců se bude konat v nově zrekonstruovaném ateliéru za odborného doprovodu paní floristky Volné. Přijďte se společně naladit na Vánoce, vyrobte si domů pěkný věnec či svícen a započněte s námi příjemně čas adventu.

PODZIM V LESE

21. 11. 2018

Na sklonku listopadu vyrazíme za podzimním pokladem do Dolních Břežan. Projdeme si naučnou stezku kolem hradiště Závist, opečeme si k obědu tentokrát buřtíky a budeme si povídat o tom, jak se připravují zvířátka na zimu a jaké poklady nám nabízí podzimní les před začátkem zimy.

Fotogalerie z předešlých akcí